• Temperatura 9oC
  • Ciśnienie 1005.8 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

Bal na zakończenie Ferii

Przypominamy, że w piątek 10 lutego br. od godz. 13.00 bal dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy!!!

WIADOMOŚCI Z RATUSZA 4/2017

Akcja bezpłatnego usuwania azbestu w Żarach; przedłużenie przetargu na przebudowę Okrzei; przetarg na termomodernizację Miejskiego Przedszkola nr 10; Walentynkowa niespodzianka, czyli odbierz bezpłatne bilety do kina; akcja "Żarskie Kobiety Kobietom"; ferie w Żarach.

Żarskie Kobiety Kobietom

Walentynki z Urzędem Miejskim w Żarach

Zapraszamy po darmowe wejściówki na jeden z wybranych seansów. Wystarczy być mieszkańcem miasta Żary oraz polubić stronę fb- Urząd Miejski Żary i przyjść 8 lutego w godzinach 11.00-14.00 do Urzędu Miejskiego w Żarach pokój nr 102.
Liczba biletów ograniczona

Tendencje na rynku pracy w 2017 roku - warsztaty HR

Idea HR, Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp.z o.o. Żary
oraz Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej
zapraszają na:
Tendencje na rynku pracy w 2017 roku - warsztaty HR
Żary, 21 lutego 2017 r.
godz. 11.00-14.00
sala konferencyjna Urzędu Miejskiego w Żarach,
Rynek 1-5, 68-200 Żary (I piętro)
 Na warsztaty zapraszamy:
· Prezesów firm, dyrektorów operacyjnych/zarządzających
· Dyrektorów, kierowników i pracowników działów HR
· Specjalistów ds. personalnych, osoby związane z zagadnieniami human resources
 
Program warsztatów:
· Tendencje na rynku pracy w 2017 roku
· Pracownicy z Ukrainy – co dalej?
· Wyzwania działów HR w 2017 roku – Magdalena Nowak, Dyrektor HR w SAINT-GOBAIN INNOVATIVE MATERIALS POLSKA SP. Z O.O. w Żarach
Szczegółowych informacji udziela: Magdalena Wysoczańska Idea HR Zielona Góra tel. 790 355 003
 
 
Warunkiem udziału w warsztatach jest rejestracja telefoniczna:
Joanna Małecka OPZL tel 697 712 733 , Magdalena Wysoczańska Idea HR 790 355 003
Serdecznie zapraszamy !

„NIE POZWÓL, ABY TWÓJ 1% OPUŚCIŁ MIASTO ŻARY”

NABÓR WNIOSKÓW W 2017 r.

Burmistrz Miasta Żary ogłasza nabór wniosków na realizację usługi związanej z usuwaniem azbestu  i wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Żary. Nabór wniosków odbędzie się w terminie od dnia 01 lutego 2017r. do 20 marca 2017r.
   Dofinansowaniem objęte będą koszty związane z: demontażem i zabezpieczeniem, transportem oraz unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest. Dofinansowanie nie będzie obejmować kosztów związanych z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych.
O dofinansowanie ubiegać się mogą: osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy, jednostki organizacyjne.
   Dofinansowanie realizowane będzie w przypadku otrzymania przez Gminę Żary o statusie miejskim  środków z WFOŚiGW w Zielonej Górze. W zależności od wysokości przyznanego dofinansowania i związanymi z tym ograniczeniami, wnioski rozpatrywane będą w kolejności zgłoszenia, do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację powyższego zadania.
   Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Żary w 2017r. powinny złożyć kompletny wniosek wraz z wymaganymi załącznikami w Urzędzie Miejskim w Żarach w pokoju nr 306. Dodatkowe informacje można również uzyskać pod numerem telefonu 68 470 83 69.

Załączniki

Podsumowanie plebiscytu „Senior Roku 2016”

26.01.2017 r. w sali kameralnej  Żarskiego Domu Kultury odbyło się podsumowanie plebiscytu „Senior Roku 2016” Uniwersytetu Trzeciego Wieku ŻDK. Nominowanymi do plebiscytu byli: Anna Andrzejewska-Pala, Janina Gozdawa-Dydyńska, Krystyna Grześko, Helena Gruchalska, Janina Lenart, Elżbieta Łobacz-Bącal, Józef Pużak i Zbigniew Żychowski.
Imprezę uświetniły zespoły wokalne UTW,  „Canto” pod kierunkiem Wiesława Skarbka  i „Mozaika” prowadzony  przez Maksymiliana Staniszewskiego.
Zwycięzcami plebiscytu zostali najbardziej aktywni słuchacze UTW ŻDK pani Elżbieta Łobacz-Bącal i pan Zbigniew Żychowski.
W finale plebiscytu uczestniczyła Danuta Madej burmistrz Miasta, Irena Marciniak przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów i Roman Krzywotulski dyrektor ŻDK.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

18Galeria zdjęć: Podsumowanie plebiscytu „Senior Roku 2016”

Komunikat PSP

Z dziennikarzami o reformie oświaty

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa z Panią Ewą Rawą Lubuskim Kuratorem Oświaty na temat "Wprowadzenia zmian w sieci szkół żarskich w związku z reformą oświaty".
1 ... 4 5 6 7 8 ... 13

Narzędzia i usługi