• Temperatura 11oC
  • Ciśnienie 1000.6 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

Posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Zgodnie z planem pracy na rok bieżący w dniu 1 września odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Głównymi tematami spotkania była współpraca cywilno-wojskowa oraz realizacja zadań na rzecz Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej i wojsk sojuszniczych. Wykłady przeprowadzili kpt. Krzysztof Karnicki – przedstawiciel 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu oraz mjr Dariusz Arent - Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień  z Żagania.

Festyn Strażacki

W dniu 1 września 2017 r.  na stadionie Unii  Kunice przy Al. Wojska Polskiego w Żarach odbył się Festyn Strażacki. Strażacy z OSP Żary-Kunice oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach zorganizowali pokaz ewakuacji ludzi z płonącego budynku oraz inne pokazy związane z pracą strażaków. Drużyna dziecięca z OSP Dębinka przedstawiła pokaz udzielania pierwszej pomocy.
W programie imprezy przewidziano także konkursy z nagrodami.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Festyn Strażacki 2017

Ogłoszenie o naborze ofert na stoiska handlowe oraz gastronomiczne podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 2017

Burmistrz Miasta Żary informuje przedsiębiorców o możliwości składania ofert na stoiska handlowe oraz gastronomiczne podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach 15, 16 i 17 grudnia 2017 roku w Żarach (Plac Rynek).
Przedmiotem oferty jest zagospodarowanie przydzielonego domku o powierzchni około 5m2. Przedsiębiorcy są zobowiązani posiadać własne, stojaki, stoły do ekspozycji towaru, a w przypadku zapotrzebowania na energię elektryczną własne przedłużacze w celu podłączenia się do sieci. Ogłoszeniodawca udostępni korzystanie z kabin sanitarnych. Przedsiębiorcy powinni posiadać aktualne ubezpieczenie OC oraz wszelkie zgody do prowadzenia handlu.
Zgłoszenia należy składać do 01.12.2017 roku drogą elektroniczną na adres e-mail, lub e-mail, pocztą, bądź osobiście w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Żarach, 68-200 Żary, Plac Rynek1-5.
Wzór zgłoszenia w załączeniu. Przedsiębiorcy o wyborze oferty zostaną poinformowani drogą elektroniczną lub telefonicznie. Ogłoszeniodawca ma prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia bez podania przyczyny.       
Opłaty:
Dzienna stawka opłaty targowej 10zł,
Opłata za zajęcie pasa drogowego – 0,20zł za 1m2 za dzień,
Nie pobiera się opłaty targowej za sprzedaż artykułów rzemiosła artystycznego.
Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu (68) 470-83-29

Załączniki

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Życzenia Danuty Madej Burmistrz Miasta Żary z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.
czytaj dalej

Dni Żar 2017

Dni Żar 2017 już za nami… ,ale kolejne przed nami dlatego zapraszamy do składania propozycji jakich wykonawców chcielibyście zobaczyć na kolejnych Dniach Żar w 2018 roku.
Propozycje proszę wysyłać na adres e-mail do dnia 15.09.2017 roku.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

25Galeria zdjęć: Dni Żar 2017

Nowy Partner Karty Dużej Rodziny i Żarskiej Karty Seniora

Festyn Strażacki

Wsparcie dotacyjne na rozwój energetyki odnawialnej dla przedsiębiorców z Lubuskiego

PROFILAKTYKA PRÓCHNICY W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Sprzątanie Zielonego Lasu

1 ... 3 4 5 6 7 ... 27

Narzędzia i usługi