• Temperatura 9oC
  • Ciśnienie 1005.8 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

NABÓR WNIOSKÓW O UDZIELENIE DOTACJI W 2017 r.

   Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia finansowego na wymianę urządzeń grzewczych opalanych paliwem stałym o sprawności cieplnej poniżej 80 % lub użytkowanych dłużej niż 10 lat na urządzenia grzewcze zasilane gazem lub energią elektryczną, w tym pompy ciepła  mogą złożyć wniosek w terminie od dnia 20 marca 2017r. do 27 marca 2017r.
Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Mieszkańca - wejście B (biuro podawcze) Urzędu Miejskiego w Żarach, Pl. Rynek 1-5.
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ SKŁADANIA WNIOSKÓW
   Wszystkie zasady przyznawania dofinansowania do wymiany systemu grzewczego można znaleźć w regulaminie udzielania dotacji celowej na wsparcie finansowania kosztów inwestycji zmierzających do ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza atmosferycznego, związanych z celami grzewczymi obiektów mieszkalnych położonych na terenie Gminy Żary o statusie miejskim.
Dodatkowe informacje można również uzyskać pod numerem telefonu 68 470 83 69 lub  68 470 82 91.
Regulamin oraz wniosek o udzielenie dotacji celowej na zadanie objęte dofinansowaniem dostępne są do pobrania poniżej:

Załączniki

Zamówienia publiczne dla przedsiębiorców

Społeczna Rada Przedsiębiorców oraz Burmistrz Miasta Żary zapraszają na bezpłatne szkolenie.

Innowacje

Danuta Madej Burmistrz Żar 27 lutego odwiedziła Firmę MJ. Na spotkaniu odbyła się prezentacja innowacyjnego sprzętu, za pomocą którego inwestor spaceruje po swojej inwestycji w wirtualnej rzeczywistości. Gratulacje dla firmy!

Zapraszamy na koncert Czesława

Kolejny raz mamy dla Was niespodziankę. Tym razem dla kobiet z okazji Waszego Święta. 1 marca w godz. od 13.00 do 18.00 będziemy rozdawać w pokoju 102 Urzędu Miejskiego w Żarach darmowe bilety na koncert Czesława. Liczba biletów ograniczona. Zapraszamy wszystkie Panie.

Odbyły się warsztaty

W dniu dzisiejszym w ratuszu odbyły się warsztaty "Tendencje na rynku pracy w 2017 roku - warsztaty HR".

Zapraszamy na spotkanie

„BEZPIECZNE ŻARY, BEZPIECZNA ŻARANKA”, „BEZPIECZNE ŻARY, BEZPIECZNA GIMNAZJALISTKA”

   W trosce o bezpieczeństwo mieszkanek Żar Burmistrz Miasta  organizuje II edycję teoretycznych i praktycznych zajęć z samoobrony, poszerzając o krąg  nastolatek-uczennic miejscowych szkół gimnazjalnych.
   Współrealizatorem przedsięwzięcia jest Straż Miejska i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem zajęć jest nauczenie się podstawowych zasad prewencji i samoobrony. Jak nie stać się ofiarą napaści? W jaki sposób skutecznie wołać o pomoc? Jak przyjąć postawę asertywną? W jaki sposób wyrwać się napastnikowi? Jak bronić się w przypadku próby gwałtu? Gdzie i kiedy szukać pomocy prawnej w przypadku ataku agresora? oraz wiele innych zagadnień praktycznych  i teoretycznych. Podczas zajęć Panie poprawią także swoją sprawność fizyczną, elastyczność, kondycję i wytrzymałość.
   Zajęcia przewidziane są dla 30 kobiet pełnoletnich i 30 gimnazjalistek. Praktyczne odbywać się będą w czterech grupach 15-sto osobowych 1 raz w tygodniu w ciągu godziny, łącznie po 8 godzin każda grupa.  Okres trwania od 8 marca do 26 kwietnia. Miejscem zajęć praktycznych jest Sala gimnastyczna w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Żarach ul. 9 Maja. W programie przewidziane są również jedno i dwugodzinne  spotkania, w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, ze specjalistami od uzależnień, psychologiem, prawnikiem i ratownikiem medycznym. Inauguracja w środę 8 marca 2017r. o godzinie18.00 w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Żarach ul. 9 Maja w Sali sportowej budynku Zespołu.
 
Szanowne PANIE i GIMNAZJALISTKI serdecznie zapraszamy    do udziału w zajęciach.
 
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła Pani Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary.

Załączniki

XXVIII SESJA RADY MIEJSKIEJ

Spotkanie z Burmistrz Miasta Danutą Madej

9 lutego w sali kameralnej ŻDK odbyło się spotkanie burmistrz miasta Żary Danuty Madej z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku ŻDK. Pani burmistrz omówiła inwestycje miejskie w 2016 roku i przedstawiła plany na 2017. Informacji o inwestycjach w ŻDK udzielił również dyrektor Roman Krzywotulski. Po prezentacji odbyła się dyskusja na tematy lokalne.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: Spotkanie z Burmistrz Miasta Danutą Madej

Zapraszamy na koncert

1 ... 3 4 5 6 7 ... 13

Narzędzia i usługi