• Temperatura 17oC
  • Ciśnienie 996.3 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

Prace na Browarnej

Trwają prace na ul. Browarnej w Żarach. Prace polegają na wymianie nawierzchni i remoncie chodnika.

XXXI SESJA RADY MIEJSKIEJ

Seminaria dla mieszkańców Żar

Załączniki

Taneczna współpraca

Od ośmiu lat rozwija się współpraca pomiędzy zespołami tanecznymi z Żar i Weiswasser.  Jej efektem są cyklicznie odbywające się festiwale tańca współczesnego. W tym roku VIII Polsko- Niemiecki Festiwal Tańca dla Dzieci i Młodzieży odbył się 25 marca. Impreza jest efektem projektu finansowanego z Euroregionu „Nysa”.
Partnerami są  Klub Tańca Sportowego „Piruet” oraz Stowarzyszenie Miasta Weißwasser. Od wielu lat instytucje współpracują ze sobą w dziedzinie artystycznej (taniec współczesny) i doskonalenia umiejętności językowych dzieci i młodzieży
Projekt umożliwia wzmocnienie współpracy partnerskiej pomiędzy instytucjami z pogranicza polsko-saksońskiego. Realizując poszczególne zadania i działania partnerzy stworzyli innowacyjną formę edukacji kulturalnej poprzez taniec. Dziecięce i młodzieżowe grupy i zespoły taneczne z polskich i niemieckich szkół, stowarzyszeń, klubów, domów kultury i teatrów miały okazję do prezentacji własnego dorobku artystycznego w formie konkursowej, poznania umiejętności rówieśników z zagranicy i nawiązania przyjaźni. Dla opiekunów grup i pedagogów tańca impreza stwarza możliwość wymiany spostrzeżeń i pomysłów dotyczących pracy z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami.
 
Projekt wpisuje się w dziedziny priorytetowe: Kultura Edukacja i Wiedza w działanie: rozbudowa współpracy w zakresie wychowania i edukacji i rozwój kompetencji językowych oraz Wspieranie Współpracy Transgranicznej w działanie: tworzenie i wzmacnianie powiązań transgranicznych.
 
Przewidziana jest kontynuacja partnerstwa w dziedzinie organizacji następnych edycji festiwali, warsztatów tanecznych oraz obozów szkoleniowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Festiwal Tańca

Uwaga utrudnienia w ruchu drogowym!

W związku z zaplanowaną na dzień 27 maja 2017 r. imprezą pn. „XIV Międzynarodowy Konkurs Skoku o Tyczce im. T. Ślusarskiego” informujemy, że zamknięty będzie ruch samochodowy wokół Urzędu Miejskiego w Żarach (pl. Rynek) w następujących terminach:
- od 25 maja 2017 r. godz. 18:00 do godz. 20:00 w dniu 28.05.2017 r.
Za utrudnienia przepraszamy.
Zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania.

Komunikat

Marsz Nadziei

W poniedziałek 22 maja w Żarach odbył się II Żonkilowy Marsz Nadziei kończący tegoroczną edycję akcji "Pola Nadziei" dla Hospicjum św. Brata Alberta, które było organizatorem marszu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Marsz Nadziei

Bezdomne zwierzęta

Informujemy mieszkańców miasta Żary, że został uruchomiony numer telefonu 511 528 888, pod który można zgłaszać interwencje, dotyczące bezdomnych zwierząt na terenie miasta Żary, poza godzinami otwarcia schroniska.

XIV Międzynarodowy Konkurs Skoku o Tyczce

Nowi Partnerzy Żarskiej Karty Seniora

1 2 3 4 5 6 ... 17

Narzędzia i usługi