• Temperatura 4oC
  • Ciśnienie 1011.9 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: BIP

Wydarzenia

Odbyły się warsztaty

W dniu dzisiejszym w ratuszu odbyły się warsztaty "Tendencje na rynku pracy w 2017 roku - warsztaty HR".

Zapraszamy na spotkanie

„BEZPIECZNE ŻARY, BEZPIECZNA ŻARANKA”, „BEZPIECZNE ŻARY, BEZPIECZNA GIMNAZJALISTKA”

   W trosce o bezpieczeństwo mieszkanek Żar Burmistrz Miasta  organizuje II edycję teoretycznych i praktycznych zajęć z samoobrony, poszerzając o krąg  nastolatek-uczennic miejscowych szkół gimnazjalnych.
   Współrealizatorem przedsięwzięcia jest Straż Miejska i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem zajęć jest nauczenie się podstawowych zasad prewencji i samoobrony. Jak nie stać się ofiarą napaści? W jaki sposób skutecznie wołać o pomoc? Jak przyjąć postawę asertywną? W jaki sposób wyrwać się napastnikowi? Jak bronić się w przypadku próby gwałtu? Gdzie i kiedy szukać pomocy prawnej w przypadku ataku agresora? oraz wiele innych zagadnień praktycznych  i teoretycznych. Podczas zajęć Panie poprawią także swoją sprawność fizyczną, elastyczność, kondycję i wytrzymałość.
   Zajęcia przewidziane są dla 30 kobiet pełnoletnich i 30 gimnazjalistek. Praktyczne odbywać się będą w czterech grupach 15-sto osobowych 1 raz w tygodniu w ciągu godziny, łącznie po 8 godzin każda grupa.  Okres trwania od 8 marca do 26 kwietnia. Miejscem zajęć praktycznych jest Sala gimnastyczna w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Żarach ul. 9 Maja. W programie przewidziane są również jedno i dwugodzinne  spotkania, w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, ze specjalistami od uzależnień, psychologiem, prawnikiem i ratownikiem medycznym. Inauguracja w środę 8 marca 2017r. o godzinie18.00 w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Żarach ul. 9 Maja w Sali sportowej budynku Zespołu.
 
Szanowne PANIE i GIMNAZJALISTKI serdecznie zapraszamy    do udziału w zajęciach.
 
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła Pani Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary.

Załączniki

XXVIII SESJA RADY MIEJSKIEJ

Spotkanie z Burmistrz Miasta Danutą Madej

9 lutego w sali kameralnej ŻDK odbyło się spotkanie burmistrz miasta Żary Danuty Madej z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku ŻDK. Pani burmistrz omówiła inwestycje miejskie w 2016 roku i przedstawiła plany na 2017. Informacji o inwestycjach w ŻDK udzielił również dyrektor Roman Krzywotulski. Po prezentacji odbyła się dyskusja na tematy lokalne.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: Spotkanie z Burmistrz Miasta Danutą Madej

Zapraszamy na koncert

Bal na zakończenie Ferii

Przypominamy, że w piątek 10 lutego br. od godz. 13.00 bal dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy!!!

WIADOMOŚCI Z RATUSZA 4/2017

Akcja bezpłatnego usuwania azbestu w Żarach; przedłużenie przetargu na przebudowę Okrzei; przetarg na termomodernizację Miejskiego Przedszkola nr 10; Walentynkowa niespodzianka, czyli odbierz bezpłatne bilety do kina; akcja "Żarskie Kobiety Kobietom"; ferie w Żarach.

Żarskie Kobiety Kobietom

Walentynki z Urzędem Miejskim w Żarach

Zapraszamy po darmowe wejściówki na jeden z wybranych seansów. Wystarczy być mieszkańcem miasta Żary oraz polubić stronę fb- Urząd Miejski Żary i przyjść 8 lutego w godzinach 11.00-14.00 do Urzędu Miejskiego w Żarach pokój nr 102.
Liczba biletów ograniczona
1 2 3 4 5 6 ... 11

Narzędzia i usługi