• Temperatura 5oC
  • Ciśnienie 991.5 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: BIP

Wydarzenia

„NIE POZWÓL, ABY TWÓJ 1% OPUŚCIŁ MIASTO ŻARY”

NABÓR WNIOSKÓW W 2017 r.

Burmistrz Miasta Żary ogłasza nabór wniosków na realizację usługi związanej z usuwaniem azbestu  i wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Żary. Nabór wniosków odbędzie się w terminie od dnia 01 lutego 2017r. do 20 marca 2017r.
   Dofinansowaniem objęte będą koszty związane z: demontażem i zabezpieczeniem, transportem oraz unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest. Dofinansowanie nie będzie obejmować kosztów związanych z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych.
O dofinansowanie ubiegać się mogą: osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy, jednostki organizacyjne.
   Dofinansowanie realizowane będzie w przypadku otrzymania przez Gminę Żary o statusie miejskim  środków z WFOŚiGW w Zielonej Górze. W zależności od wysokości przyznanego dofinansowania i związanymi z tym ograniczeniami, wnioski rozpatrywane będą w kolejności zgłoszenia, do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację powyższego zadania.
   Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Żary w 2017r. powinny złożyć kompletny wniosek wraz z wymaganymi załącznikami w Urzędzie Miejskim w Żarach w pokoju nr 306. Dodatkowe informacje można również uzyskać pod numerem telefonu 68 470 83 69.

Załączniki

Podsumowanie plebiscytu „Senior Roku 2016”

26.01.2017 r. w sali kameralnej  Żarskiego Domu Kultury odbyło się podsumowanie plebiscytu „Senior Roku 2016” Uniwersytetu Trzeciego Wieku ŻDK. Nominowanymi do plebiscytu byli: Anna Andrzejewska-Pala, Janina Gozdawa-Dydyńska, Krystyna Grześko, Helena Gruchalska, Janina Lenart, Elżbieta Łobacz-Bącal, Józef Pużak i Zbigniew Żychowski.
Imprezę uświetniły zespoły wokalne UTW,  „Canto” pod kierunkiem Wiesława Skarbka  i „Mozaika” prowadzony  przez Maksymiliana Staniszewskiego.
Zwycięzcami plebiscytu zostali najbardziej aktywni słuchacze UTW ŻDK pani Elżbieta Łobacz-Bącal i pan Zbigniew Żychowski.
W finale plebiscytu uczestniczyła Danuta Madej burmistrz Miasta, Irena Marciniak przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów i Roman Krzywotulski dyrektor ŻDK.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

18Galeria zdjęć: Podsumowanie plebiscytu „Senior Roku 2016”

Komunikat PSP

Z dziennikarzami o reformie oświaty

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa z Panią Ewą Rawą Lubuskim Kuratorem Oświaty na temat "Wprowadzenia zmian w sieci szkół żarskich w związku z reformą oświaty".

Wizyta US Army w Ratuszu

W czwartek 26 stycznia br. Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej przyjęła przedstawicieli US Army. Grupa Civil Affairs Team 8333, z którą nawiązaliśmy współpracę cywilno-wojskową, przyjechała przedstawić nam swoich zmienników. Podczas wizyty omawiano między innymi propozycje dalszej współpracy miasta Żary z wojskiem amerykańskim.

Samorządowy menedżer regionu 2016

Danuta Madej Burmistrz Miasta Żary znalazła się w czołówce najlepszych samorządowców woj. lubuskiego. Ranking powstał na podstawie badania przeprowadzonego dla "Pulsu Biznesu".

Ferie w Żarach

XXVII SESJA RADY MIEJSKIEJ

Nowy samochód dla Żarskiej Policji

Urząd Miejski w Żarach przekazał kwotę ponad 36 tysięcy złotych na dofinansowanie zakupu samochodu oznakowanego dla Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Nowy samochód dla Żarskiej Policji

1 2 3 4 5 6 ... 9

Narzędzia i usługi