• Temperatura 9oC
  • Ciśnienie 1005.8 hPa
Logo: Żary Logo: Facebook Logo: Powietrze w Żarach Logo: BIP

Wydarzenia

Informacje o żarskim powietrzu

Jeżeli macie Państwo pytania proszę dzwonić do Wydziału Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska tel. 68 4708369, 68 4708291.

Umowa na budowę parkingów turystycznych podpisana

Danuta Madej Burmistrz miasta Żary podpisała umowę z firmą ARMAN Roboty Ziemne s.c. z Żar na realizację zadania "Budowa parkingów turystycznych przy trasach wjazdowych do miasta Żary - w podziale na pięć części". Wartość zamówienia około 300 tysięcy złotych.
Zadanie to jest realizowane w ramach projektu turystycznego „Zachowanie i promowanie walorów geologicznych Łuku Mużakowa i moreny polodowcowej Zielonego Lasu oraz zaktywizowanie współpracy miast Żary i Weißwasser” i jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020. Kwota którą miasto zdobyło na ten projekt to 1,5 miliona złotych.
 

Życzenia

Zjazd PCK

W dniu 13 kwietnia 2017 roku w sali konferencyjnej żarskiego ratusza odbył się zjazd zwyczajny (sprawozdawczy) PCK za rok 2016

Jarmark Wielkanocny i 3.Dycha po Żarach

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

49Galeria zdjęć: Jarmark Wielkanocny i 3.Dycha po Żarach

Wielkanocne Żary

Z okazji Świąt Wielkanocnych w Żarach pojawiły się dekoracje, które podkreśliły wyjątkowość świątecznego okresu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: Wielkanocne Żary

Przebudujemy Syrenę

W środę 29 marca zawarta została umowa dotycząca "Przebudowy stadionu sportowego Syrena wraz z infrastrukturą techniczną w Żarach przy ul. Leśnej, dz. numer 668/4, 668/5" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej.

Karta rowerowa

Budżet Obywatelski 2017

POLA NADZIEI

1 2 3 4 5 6 ... 13

Narzędzia i usługi